Mezi českými lyžaři velmi oblíbené lyžařské středisko Alta Badia je skutečným rájem všech zimních sportů. Obrovskou atraktivitu jí dodává především připojení na známý okruh Sella Ronda, který unikátním způsobem prostřednictvím sjezdovek a lanovek propojuje čtyři velká lyžařská střediska položená kolem skalního masivu.

Během jediného dne tak můžete navštívit na lyžích Val Gardenu, Arabbu a Fassa. Zpátky do Alta Badie pak přijedete z druhé strany, než kterou jste se na cestu vydali. Okruh je navíc možné absolvovat oběma směry, zelenou nebo oranžovou cestou. Oranžový směr je alespoň podle mojí zkušenosti o něco snadnější.

Centrem oblasti Alta Badia je obec Corvara. Velkou prestiž této oblasti dodávají každoroční lyžařské závody světového poháru a také vyhlášené špičkové služby, které jsou v dolomitech téměř samozřejmostí. Ubytování seženete ve všech cenových relacích, od levnějších apartmánů se starším vybavením, až po krásné hotely s welness.

Mnoho návštěvníků také vyhledává levnější ubytování v blízkém okolí a do Alta Badie na sjezdovky dojíždí, s parkováním totiž problémy nebývají.

Oblast je ale velmi atraktivní i v letních měsících. Na své si přijdou milovníci vysokohorské turistiky, i ti méně zdatní a také bikeři. Nádherná příroda, čistá jezera a krásné slunečné počasí zaručí prožití krásné letní dovolené.

Ubytování Alta Badia

Doprava do Alta Badia

Vzhledem k poměrně příznivé vzdálenosti od hranic s Českou republikou je nejčastější doprava vlastním vozem . Z Prahy Vás čeká něco kolem 670  kilometrů jízdy, převážně po dálnici, z Brna potom více než 700 km. Cesty jsou výborně ošetřené i v zimních měsících a pokud se netrefíte do veliké sněhové kalamity tak dojedete bez problémů.

U nás jsou oblíbené i autobusové zájezdy do této oblasti. Výhoda je v tom, že se nemusíte starat o vlastní auto a přepravu lyží. Nabídka je poměrně široká a zájezdy se dají nalézt ve všech termínech. Autobusové zájezdy zahrnují tři, čtyři nebo sedm dní lyžování.

Obvykle se po noční cestě nastupuje přímo na sjezdovku a ubytování přichází na řadu až večer. Poslední den se potom většinou nastupuje ze sjezdovky rovnou na cestu domů. Záleží na konkrétním zájezdu. Při podobném zájezdu se dá také ušetřit při nákupu pernamentek, protože množstevní sleva je na ceně dost znát.

Webkamery Alta Badia

http://www.altabadia.org/en/webcams

Počasí Atla Badia

Alta Badia

Similar Posts