Rimini

Rimini je nádherné letní letovisko, která je srdcem regionu Emilia Romagna. Má téměř ideální polohu v severní části Itálie, takže je pro turisty dostupná prakticky z celé Evropy osobním automobilem. Letovisko je velmi rušné a vhodné hlavně pro turisty, kteří vyhledávají plné ulice, obchody, restaurace a čilý noční život. Postupem času se Rimini prakticky spojilo s okolními městy Riccione a Cattolica.  Rimini ale není jenom klasickou evropskou“továrnou“ na dovolenou, jako třeba Bibione, ale má i svoji historii a krásné památky. V historickém centru města tak můžete obdivovat nejenom renesanční stavby, ale dokonce i staré památky z dob Římské říše.

Ubytování Rimini

Doprava

Rimini je z České republiky poměrně snadno dostupné osobním automobilem. Vzdálenost z Prahy je okolo 1050 kilometrů, z Brna potom cca 980 kilometrů. Protože trasa vede výhradně pro dálnicích, nechá se cesta zvládnout okolo 10 hodin jízdy. V Rimini je ale poměrně velký problém s parkováním, takže je dobré informovat se o kapacitě případného parkoviště u vašeho ubytování. Obzvláště v lokalitách přímo u pláže je parkování velice komplikované.

U našich turistů je poměrně oblíbená cesta autobusem. Je levnější než doprava letecká a vzdálenost 1000 kilometrů se dá v autobuse poměrně dobře vydržet. V závislosti na dopravci vás tedy čeká 13-16 hodin jízdy, autobusy jsou vybavené toaletou, klimatizací a videem a odpadne vám starost o auto a o parkování v místě.

Nejpohodlnější a nejrychlejší je samozřejmě doprava letecká. S nástupem, nízkonákladových leteckých společností se cena letenek snížila natolik, že i přes relativně malou vzdálenost z Čech se do Itálie létá stále častěji. Rimini má svoje vlastní letiště, ale některé letecké společnosti pro dopravu do této oblasti využívají spíše letiště v Anconě, Bologně nebo Veroně.

Pláže

V letovisku jsou pláže výhradně písečné, s velmi pozvolným vstupem do moře. Před vlnami je celý pás letovisek chráněn uměle vytvořenými kamennými vlnolamy. Podobně jako v okolních místech je většina pláží placených, ale velmi dobře vybavených.

Zábava

Rimini je poměrně rušným místem a o zábavu zde budete mít postaráno určitě. V okolí se nachází velké množství zábavních parků a trakcí, které můžete kromě památek navštívit.

  • Aquafán Riccione – obrovský vodní park v Riccione. Co se týká rozlohy tak se jedná o největší vodní park v Itálii (podle informací ze stránek provozovatele.). Zábava pro všechny generace, od těch úplně nejmenších dětí, až po ty pokročilejší.V hlavní sezóně otevřeno denně od 10 do 18.30 hodin. Vstupenka pro dospělé stojí 28 Eur, pro seniory na 65 let 25 Eur a pro děti 100-140 centimetrů 20 Eur(menší než 100 centimetrů jdou zdarma). Navíc můžete přijít následující den zdarma (musíte si uvnitř parku vyzvednout volnou vstupenku na další den).
  • Italia in miniatura – zábavní park, který leží v oblasti Viserbella (ulice Via Popilia), který se nachází přímo v Rimini, jehož hlavním tématem je ukázat všechny proslulé Italské památky a symboly na jednom místě. Park je rozdělený podle jednotlivých Italských oblastí a ukazuje všech co daný kraj charakterizuje nejlépe. K tomu navíc odpočinkové atrakce, včetně těch na vodě. V hlavní sezóně má park otevřeno od 9.00 do 19.00, atrakce v něm od 10 do 18 hodin. Dětská vstupenka stojí 16 Eur a dospělá 22 Euro.
  • Výlet do San Marina – velmi oblíbený výlet do malého horského státu, nejenom za krásným výhledem, ale i za výhodným nákupem. San Marino leží pouze 25 kilometrů od Rimini.

Rimini Montage

Similar Posts