Cortina d’Ampezzo

Populární horské lyžařské středisko, které si svou slávu získalo hlavně díky pořadatelství olympijských her v roce 1956. Přestože je tento datum už pořádně zaprášený, jméno Cortina d ´Ampezzo má stále po celé Evropě dobré jméno a je vnímáno hlavně jako prestižní oblast. Je to znát také ceně ubytování přímo ve městě a také na vyšší ceně pernamentek. V oblasti okolo Cortiny je však dostatek hotelů a apartmánů v „dojezdové“ vzdálenosti, takže není problém bydlet mimo město. Navíc můžete svůj pobyt v Cortině doplnit o lyžování v okolních méně naplněných areálech.

Cortina má ale co nabídnout i v letních měsících. Milovníci vysokohorské turistiky si mohou užít krásných zážitků, pohled na vrcholky hor a průzračná jezera v okolí zase okouzlí i méně zdatné turisty. V okolí oblasti je také mnoho tras pro cyklistiku a horská kola.
Cortina dall'alto

Ubytování Cortina d’Ampezzo

Přímo v Cortině je k dispozici především „dražší“ ubytování. Hotely jsou zrekonstruované a na první pohled je vidět, že jsou zde peníze. Na promenádě je spoustu luxusních obchodům přímo v horách v jiném městě takovou atmosféru nezažijete.

Přestože je dražší, bývá ubytování často brzy vyprodáno, proti neváhejte a rezervujte včas.

Doprava do Cortiny d’Ampezzo

Díky poměrně příznivé vzdálenosti od hranic z Českou republikou cestuje většina lyžařů vlastním vozem (z Prahy 700 kilometrů, z Brna 610 kilometrů). Cesta vede po dálnicích (s vyjímkou posledních kilometrů před Cortinou) a nutno podotknout že v Rakousku i Itálii se v zimě o silnice starat umějí. Pokud tedy nedorazíte vysloveně v kalamitě, dostanete se do města v pohodě.

U našich turistů jsou také oblíbené autobusové zájezdy. Nemusíte se pak starat o auto a pouze si užíváte sportovních zážitků. Hromadné zájezdy také mohou těžit ze slev na permanentkách.

Počasí Cortina d’Ampezzo
webkamery Cortina d’Ampezzo

http://cortina.dolomiti.org/index.cfm/foto-video-deu/Webcam-deu/

 

 

Similar Posts