Santa Caterina je menší lyžařské středisko, které leží v severoitalském regionu Lombardie. Menší je pouze v porovnání s alpskými superstředisky, ale našim lyžařům má rozhodně co nabídnout. Leží na samém konci známého údolí Valfurva nedaleko o dost známějšího a navštěvovanějšího Bormia. Celkem nabízí 35 sjezdových tratí různé náročnosti, všechny dostatečně široké a skvěle upravené. Nejvíce sjezdovek je červených, celkem 27 kilometrů. K dispozici je 10 vleků, včetně kabinové lanovky a sedaček. Ty se nacházejí v nadmořské výšce 1720 – 2890 metrů nad mořem, což zaručuje velmi dlouhou sezénu a ideální sněhové podmínky i v okrajových termínech.

Skipas stojí v letošní sezóně 43 eur pro dospělého (192 na 6 dní), aktuální ceník je k nalezení na tomto odkaze http://www.santacaterina.it/en_inverno_skipass.aspx .

Středisko je navíc ideální i pro vyznavače běžeckého lyžování, kterým nabídne až 95 kilometrů upravených tratí v krásném údolí.

Počasí Santa Caterina

Santa Caterina, malé horské letovisko v severní Itálii, je známé svým úchvatným horským prostředím a bohatými možnostmi zimních sportů. Počasí v Santa Caterina je silně ovlivněno alpským klimatem, což znamená chladné zimy a příjemné léto. V zimě, když je oblast otevřena pro lyžování, může teplota klesnout pod bod mrazu, což poskytuje ideální podmínky pro udržení kvalitního sněhu na sjezdovkách. Sněhová pokrývka zde často zůstává stabilní, což přispívá k dobrým lyžařským podmínkám. Během léta můžete očekávat teplejší počasí, kdy průměrné teploty stoupají až k příjemným hodnotám.
Turistické aktivity v této oblasti se v létě zaměřují na horské túry, cyklistiku a další outdoorové zážitky. Celkově vzato, Santa Caterina nabízí příjemné počasí jak v zimě, ideální pro lyžování, tak i v létě, kdy můžete objevovat krásy alpské krajiny.

Webkamery Santa Caterina

Webkamery v Santa Caterina hrají klíčovou roli při poskytování živých vizuálních informací o aktuálním stavu a atmosféře této malebné horské destinace. Tyto kamery nabízí nejen praktickou službu pro návštěvníky, kteří si mohou zkontrolovat aktuální sněhové podmínky nebo počasí před tím, než se rozhodnou na lyže, ale také přinášejí virtuální prohlídku krásy okolní krajiny. Během zimní sezóny poskytují webkamery pohled na upravené sjezdovky, plnění lyžařů a atmosféru horského střediska. V létě pak umožňují sledovat krásné alpské scenérie, zelené louky a horské stezky.

Díky této technologii mají návštěvníci a lyžaři přímý a aktuální pohled na podmínky v Santa Caterina a mohou si lépe plánovat své aktivity podle aktuální situace. Webkamery tak přidávají další úroveň interaktivity a přístupnosti k této malebné italské horské destinaci.

Santa Caterina di Valfurva

Similar Posts