Bormio je velmi známé lyžařské středisko, které leží v severoitalském regionu Lombardie. U našich lyžařů je tato oblast oblíbená především kvůli přijatelné dojezdové vzdálenosti od našich hranic, kvalitním a dobře upraveným lyžařským terénům všech obtížností a stálému a slunečnému počasí, které je pro italská lyžařská střediska typické.  Díky nadmořské výšce si navíc lyžování můžete užít v daleko delší sezóně, než na kterou jsme zvyklí. Každý rok se zde také konají závody světového poháru ve sjezdovém lyžování.

Také pro milovníky běžeckého lyžování jsou k dispozici upravené tratě v dostatečných délkách. Kromě lyžování Vám ale Bormio nabídne i další radovánky, například známé a velmi navštěvované termální lázně.

 

[xyz-ips snippet=“bormio“]

BormioPanoramicView

Ubytování Bormio

V oblasti je dostatek ubytovacích kapacit všech typů. Při včasné rezervaci se dá sehnat za velmi příznivou cenu.

Počasí

Webkamery

http://www.bormio.it/english/webcam/

Doprava do Bormia

Díky příznivé dojezdové vzdálenosti od našich hranic cestuje většina našich turistů individuálně vlastním vozem. Z Prahy Vás pak čeká cesta dlouhá cca. 655 kilometrů, která se dá v závislosti na počasí a provozu zvládnout za 8 hodin jízdy. Z Brna je cesta o něco delší, cca. 800 kilometrů, 9 hodin jízdy.

Similar Posts