Alba Adriatica

Velmi oblíbené letní přímořské letovisko, které leží v Italském regionu Abruzzo. Oblast je typická obrovským množstvím palem, nejenom na promenádě a tak si vysloužila trefné označení „Palmová riviéra“. Městečko je hlavně ve večerních hodinách velmi živé a rušné a pokud hledáte dovolenou na klidném místě, budete muset jinam. V části letoviska je podél pláže velmi příjemný piniový lesík, který poskytne hlavně přes horké poledne velice příjemný chládek. Pro milovníky vodních radovánek je v nedalekém Tortoreto Lido známý akvapark Onda Blu.

poloha Alba Adriatica

  • v italském regionu Abruzzo
  • asi 1250 kilometrů z Prahy
  • asi 1170 kilometrů z Brna
  • pouze 210 kilometrů od Říma
  • 15 kilometrů jižně od San Benedetto del Tronto

Ubytování v Alba Adriatica

V tomto letovisku je k dispozici kompletní nabídka ubytovacích kapacit. Přímo u dlouhé pobřežní promenády leží převážně hotely a také velké apartmánové domy. Většina hotelů v této lokalitě je tříhvězdičkových, ty jsou také obvykle u návštěvníků nejžádanější, ale k dispozici jsou i ty luxusní. Apartmánové komplexy jsou také ve všech postranních ulicích vedoucích k moři. Většina apartmánů má klasicky vybavenou kuchyňku a podle typu a počtu místností jsou určené pro 2-8 osob. Většina z nich má balkon a některé také klimatizaci. Dále od moře jsou k dispozici také vilky a menší apartmánové komplexy, někdy s bazénem. Zvlášť v centru města bývají značné problémy s parkováním, a proto je dobré si předem zjistit zdali má Vaše ubytovací kapacita vlastní parkoviště, nebo nějak vyřešené stání pro vozy.

Pláže v Alba adriatica

Větší část pláží v tomto letovisku je soukromých, tedy placených. K pronájmu jsou slunečníky s lehátky, nebo křesílky, a s nimi získáváte možnost využít toalet, převlékáren a obvykle také nějaké hřiště nebo hračky pro děti. Na okraji letoviska a také na několika dalších místech jsou pláže volné, většinou je na nich poměrně dost plno a nebývají tak dobře uklizené. Některé hotely nebo jiné ubytovací kapacity nabízejí svým klientům plážový servis v ceně pobytu a nebo mají svou vlastní soukromou pláž.

Zábava v letovisku Alba Adriatica

Město je především v hlavní turistické sezóně (červenec – srpen) velmi živé a rušné, pravděpodobně nejvíce v celé oblasti. Konkurovat mu může snad jen nedaleké San Benedetto del Tronto. Hlavně ve večerních hodinách se pobřežní promenáda mění v opravdové mraveniště. Obchodníci a prodejci zmrzliny jsou však na tento fakt velmi dobře připraveni, takže pokud Vám ruch nevadí, není potřeba se s tím trápit. Turistům jsou k dispozici všechny typy vodních sportů, mnoho výletů a mnoho možností zábavy. Velikou výhodou je to, že se zde velmi snadno zabaví nejenom ti nejmenší návštěvníci, ale i jejich rodiče.

Doprava do Alba Adriatica

Většina našich turistů míří do tohoto regionu vlastním vozem. Má to svoji logiku, protože i když se vzdálenost 1250 kilometrů (z Prahy) může zdát už dost veliká, díky tomu že jedete celou trasu po dálnici tak cesta dost rychle utíká.

zájezdy Alba Adriatica

[xyz-ips snippet=“Alba-Adriatica“]

Alba Adriatica

 

Similar Posts