Caorle je oblíbené přímořské letovisko, které se nachází na pobřeží severního jadranu, nedaleko Benátek. Prostavilo se hlavně dlouhou písečnou pláží, s velmi pozvolným vstupem do moře, který je pro tuto oblast naprosto typický. Kromě moderních hotelů a apartmánových domů se ale Caorle může pochlubit historickým centrem, které dokáže potěšit nejednu romantickou duši. Pro české dovolenkáře je letovisko zajímavé především příznivou vzdáleností od našich hranic, širokou nabídkou ubytovacích kapacit, včetně těch levnějších a také výbornou polohou pro podnikání výletů do okolí.

Caorle ubytování

Členění Caorle

Lido Altanea – nová část, která je od samotného centra vzdálená přibližně 5 kilometrů. Altanea je plná moderních ubytovacích kapacit, mnohdy s bazény a byla vystavěna „na zelené louce“ vzhledem k tomu, že ubytovací kapacita Caorle byla vzhledem k turistickému potenciálu této oblasti naprosto nedostatečná. Altanea je v tuto chvíli nejmodernější částí severního jadranu.

Porto Santa Margherita –novější část Caorle, která leží k samotnému centru blíže než Altanea (v podstatě leží pouze ze řekou). Turisty je vyhledáváno hlavně kvůli širokým plážím s pozvolným vstupem do moře.

Caorle – samotné centrum Caorle je krásným historickým místem, které má neuvěřitelné kouzlo a je rájem všech romantiků.

Doprava do Caorle

Vzhledem k poměrně příznivé vzdálenosti Caorle z naší republiky se značná část našich turistů vydává na cestu vlastním vozem. Z Prahy se do Caorle dostanete po přibližně devíti hodinách jízdy, z Brna potom asi po sedmi a půl hodinách. Budete potřebovat rakouskou dálniční známku a také počítejte s mýtem na italské dálnici. Výhodou je, že díky tomu můžete podnikat výlety po okolí a nespoléhat se na nabídku místních agentur.

V minulosti byla velmi využívaná doprava autobusová. Každým rokem zájem o ni o něco málo klesá, hlavně proto že lidé cestují raději vlastním vozem, ale stále je dost nabídek autobusové dopravy do Caorle. Cesta trvá přibližně 14-17 hodin.

Nejrychlejší a nejpohodlnější je pochopitelně doprava letecká. Většina letů míří na velmi vytížené letiště v Benátkách (Venezia – Marco Polo). Letiště je vzdálené asi 50 kilometrů od Caorle, takže Vás čeká přiblližně hodinový transfer z letiště (v závislosti na hodině příletu, provoz je mnohdy velmi hustý).

Výlety z Caorle

  • Benátky – nezapomenutelný výlet do města, které leží na vodě. Atmosféra Benátek je naprosto neopakovatelná a nenapodobitelná. V prázdninových měsících jsou Benátky bohužel přeplněné k prasknutí a tak zážitek z návštěvy není úplný. V ideálním případě navštivte Benátky prostřednictvím hromadné dopravy (lodí nebo autobusem), protože parkování v blízkosti Benátek je skutečné peklo (červenec a srpen).
  • Gulliverlandia – dětský park v nedalekém Lignanu, plný atrakcí pro ratolesti všeho věku.
  • Laguny – oblíbený lodní výlet po zdejších lagunách. Krásná flora i fauna a původní rybářská vesnička.

Caorle Glockenturm

Similar Posts