Scalea je nádherné místo v Kalábrii, na jihozápadním pobřeží Itálie. Krása a kouzlo zdejší letité historie se mísí s nádherným čistým mořem a nezapomenutelná atmosféra tohoto městečka zůstává dlouho v srdcích všech návštěvníků. Město má více než 9.000 stálých obyvatel, což je třeba o dost víc než u nás velmi známé Lignano.

Pro turisty je tento kout Itálie skutečně velmi atraktivní, protože si mohou relax u moře zpestřit návštěvou trosek starého románského hradu a také mnoha dalších památek v historické části města nebo krásného národního parku.

Ubytování Scalea

Scalea nabízí stejně jako všechna podobná italská střediska všechny zde běžné typy prázdninového ubytování. Počínaje hotely všech cenových kategorií, v různé vzdálenosti od pláží přes luxusní apartmány až po jednoduché prázdninové byty za přijatelnou cenu.

V okolí je k dispozici také několik kempů a villagií, velmi dobře vybavených. Pokud Vám nevadí trochu větší vzdálenost od centra, neváhejte. K dispozici jsou obvykle blazény, WiFi i animační programy pro děti i dospělé.

Doprava do Scalea

Nejlepším a nejjednodušším způsobem jak se dopravit do letoviska Scalea je letecká doprava. Vzhledem k větší vzdálenosti od našich hranic je to také způsob nejvyužívanější. Nejbližší mezinárodní letiště jsou Lamezia Terme (cca. 110 kilometrů) a Neapol (220 kilometrů).

Pro velké dobrodruhy je možná i cesta osobním automobilem. Trasa je dlouhá 1707 kilometrů (z Prahy) a nebo 1654 (z Brna). Vzhledem k délce trasy a ceně Italských dálničních poplatků ji využívá menší část cestujících (jenom italské dálniční poplatky vás budou stát cca. 67,5 euro a to jednosměrně).

Některé cestovní kanceláře nabízejí také možnost autobusové dopravy do této oblasti. Délka takové přepravy je ale kolem 20 hodin, takže není určená pro každého, pouze pro odolné cestující.

Pláže Scalea

Pláže v této oblasti jsou převážně smíšené. V některých místech převažují nad pískem oblázky, jinde je zase o něco více písku. Pobřeží je ale hodně rozmanité a svou oblíbenou pláž si jistě vybere každý. Vůbec se nedá porovnávat s rovinatým a nudným severem země.

Oproti severní itálii jsou zde placené pláže v menšině. Jsou dobře vybavené a k dispozici jsou slunečníky, lehátka, záchody a převlékárny.

Specifická je pro tuto oblast i barva písku/ kamínků a i barva moře.

Výlety ze Scalea

Pokud budete v letovisku Scalea vlastním automobilem, nebude problém vyrazit si na výlety do okolí, ale pokud budete cestovat letadlem, nebo autobusem, budete se muset spolehnout na místní organizované zájezdy.  V nabídce jsou například celodenní výlet do Pompejí spojený s Vesuvem, výlet na Liparské ostrovy , nebo třeba akvapark v letoviskuPraía a Mare.

Další možností je návštěva Neapole, která je vzdálená asi 220 kilometrů severně, což sice není úplně blízko, ale stojí to určitě za to.
Scalea vue generale