Helm, italsky známý jako „Alta Val Isarco“ je jedním z těch skvostných lyžařských středisek, která by měla být na seznamu každého vášnivého lyžaře. Toto horské středisko se nachází v Jižním Tyrolsku v Itálii, a přestože možná není tak známé jako některá jiná střediska v Alpách, nabízí nádherné lyžování, krásnou krajinu a autentický italský zážitek.

Výhled z vrcholu

Helm se nachází v oblasti Val Pusteria, což je známá destinace pro zimní sporty. Výhodou tohoto střediska je, že leží mimo hlavní turistické trasy, což znamená, že je méně přeplněné než jiná střediska v Alpách. To umožňuje návštěvníkům užívat si klidnější a autentičtější lyžařský zážitek.

Lyžování pro všechny úrovně

Helm nabízí skvělé možnosti pro lyžaře všech úrovní. Na své si přijdou začátečníci, kteří se mohou učit na širokých sjezdovkách a vyzkoušet si lyžování na nádherných zasněžených pláních. Pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře je k dispozici množství černých sjezdovek a závodních tratí, které jim zajistí vzrušující a náročné lyžování. Helm je také známý pro své snowparky, což je raj pro snowboardisty a freestyle lyžaře.

Krásná krajina

Kromě vynikajícího lyžování Helm také nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Alpy jsou známé svou krásnou přírodou, a Helm tomu není výjimkou. Vrcholky hor pokryté sněhem, lesy a údolí vytváří malebnou kulisu pro lyžařské dobrodružství.

Italská kuchyně a kultura

Jedním z vrcholů návštěvy Helm je také možnost ochutnat italskou kuchyni a poznat místní kulturu. Region Jižního Tyrolska je známý svou vynikající kuchyní, včetně tradičních pokrmů jako je pizzoccheri (těstoviny s listy mangoldu a sýrem) a knedlíky. Ve večerních hodinách si můžete dopřát sklenici výborného italského vína a ochutnat místní speciality.

Kdy navštívit Helm?

Lyžování v Helm je možné od prosince do dubna, přičemž nejlepší podmínky bývají obvykle v lednu a únoru, kdy má středisko nejstabilnější sněhovou pokrývku. Mimo zimní sezónu lze také využít krásných turistických tras a prozkoumat okolní přírodu.

Závěr

Helm je skvostným lyžařským střediskem v italských Alpách, které nabízí nádherné lyžování, krásnou přírodu a italskou kulturu. Pokud hledáte lyžařskou destinaci mimo hlavní turistické trasy, kde si můžete užít klidný a autentičtější zážitek, Helm by mohl být pro vás ideální volbou. Lyžování v Helm je nejen zábavné, ale také skvělým způsobem, jak prozkoumat krásu italských Alp.

Bressanone Brixen

Similar Posts