Cortina d´Ampezzo

Cortina d’Ampezzo: Klenot Italských Dolomit

Cortina d’Ampezzo, nebo jednoduše Cortina, je světoznámý lyžařský ráj a horské letovisko v srdci italských Dolomit. Toto malebné město se nachází v provincii Belluno v severní Itálii a nabízí jedny z nejkrásnějších hor v Evropě. Lyžařské středisko Cortina d’Ampezzo je známé pro své nádherné horské scenérie, malebné horské chaty a bohatou historii, což ho činí jedním z nejoblíbenějších cílů pro lyžaře a milovníky zimních sportů.

Cortina d’Ampezzo je vlastně již dvakrát hostitelem Zimních olympijských her, poprvé v roce 1956 a poté znovu v roce 2026, a to je jasným důkazem jeho renomé v lyžařském světě. Centrum lyžařského střediska leží ve výšce 1 224 metrů nad mořem a nabízí rozsáhlé sjezdovky pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní dovedností. Středisko je součástí Dolomity Superski, což je největší lyžařská oblast na světě s neuvěřitelnými 1 200 kilometry sjezdovek. Lyžaři mohou vychutnat nádherné panoramatické výhledy na skalnaté vrcholy Dolomit a zároveň si užívat perfektně upravené sjezdovky.

Gastronomie

Cortina d’Ampezzo je také místem, kde si můžete vychutnat bohatou italskou kuchyni a noční život. Večery můžete trávit v útulných restauracích, kavárnách nebo nočních klubech. Město nabízí také řadu obchodů s luxusními značkami, což činí Cortinu také atraktivní pro milovníky módy a luxusu.

Pro ty, kteří nejsou tak zdatní na lyžích, nabízí Cortina d’Ampezzo i další zimní aktivity, jako jsou túry na sněžnicích, sáňkování a wellness centra, kde si můžete dopřát odpočinek a relaxaci. Lyžařský ráj Cortina d’Ampezzo je zkrátka místem, kde můžete prožít nezapomenutelnou zimní dovolenou obklopeni nádhernou přírodou a italským šarmem.

Cortina dall'alto

Doprava do Cortina d’Ampezzo

Doprava do Cortina d’Ampezzo, jednoho z nejvýznamnějších lyžařských středisek v italských Dolomitech, je dobře organizována a dostupná z různých směrů. Nejbližším mezinárodním letištěm je Letiště Marco Polo v Benátkách, které je vzdáleno přibližně 160 kilometrů od Cortiny. Z letiště je možné využít přímé přepravní služby, které vás dovezou přímo do města. Alternativně můžete také využít letiště v Miláně nebo Benátkách, a poté pokračovat vlakem nebo autobusem.

Dobrými možnostmi jsou i přesuny automobilem. Cortina d’Ampezzo je dobře dostupná z různých italských měst, jako je Benátky, Milán a Benátsko, a také ze sousedních zemí. Při cestování autem z Říma nebo Benátek můžete využít rychlostní silnici A27, která vás přivede přímo do Cortiny.

V rámci města samotného je doprava organizována místními autobusovými linkami, které vás pohodlně přepraví po celém středisku. Město Cortina je také relativně malé, což znamená, že mnohá místa jsou snadno dostupná pěšky. Není tedy žádným problémem dostat se do tohoto krásného lyžařského střediska, ať už cestujete letecky, vlakem, autobusem nebo autem.

Similar Posts