Val di Fiemme je oblíbená lyžařská oblast, která leží v severoitalském kraji Trentino. Val di Fiemme je rájem nejenom pro sjezdové, ale i pro klasické lyžování. Popularitu pak získalo především pořádáním mistrovství světa v klasickém lyžování a také pravidelným pořádáním závodů světového poháru. Pro české lyžaře je atraktivní především díky krásným sjezdovým tratím všech kategorií a velmi stálému slunečnému počasí. Na své si přijdou nejenom rození závodníci, ale také začátečníci nebo rodiny s dětmi. Velmi rozmanitá je také nabídka lanovek, takže je jedno jestli preferujete sedačku nebo kabinku, určitě si vyberete podle svého.

[xyz-ips snippet=“fiemme“]

Údolí je ale atraktivní i v letních měsících. Stále více českých turistů si oblíbilo aktivní letní dovolenou, vysokohorskou turistiku, jízdu na horských kolech nebo třeba paragliding. Všech podobných aktivit si na severu Itálie můžete užívat více než si sami myslíte.

Val di Fiemme

Ubytování

Počasí Val di Fiemme

Doprava

Díky příznivé vzdálenosti od našich hranic se do údolí většina našich turistů vydává vlastním vozem. V tomto případě je čeká cesta dlouhá přibližně 700 kilometrů (z Prahy) respektive 770 kilometrů (z Brna). Cesta je velmi rychlá a vede v podstatě pouze po dálničních tazích. Budete potřebovat rakouskou dálniční známku a počítejte i se zpoplatněnou italskou dálnicí.

Velmi oblíbené jsou také autobusové zájezdy do této oblasti. Výhodou je, že se nemusíte starat o vlastní vozidlo a můžete získat množstevní slevu při nákupu pernamentek.

Webkamery Val di Fiemme

http://www.visitfiemme.it/videos/webcams

Similar Posts