Sicílie

Velmi známý ostrov, který je rozlohou největším v celém středozemním moři. Leží v těsné blízkosti jižní Itálie (Kalábrie) a tak je pochopitelně díky své velikosti také italskou autonomní oblastí. Hlavním městem ostrova je známé a trochu nechvalně proslulé Palermo, které má přibližně jeden milion obyvatel. Dominantou a velkou atrakcí tohoto krásného ostrova je stále aktivní sopka Etna, která se tyčí do výše 3370 metrů.

Na Sicílii je celoročně velmi příjemné klima a proto je zde turistická sezóna velmi dlouhá. Místní obyvatelé však nespoléhají jenom na příjem z cestovního ruchu. Podstatnou část jejich příjmů tvoří také zemědělská produkce, když právě díky stálému počasí mohou počítat s bohatou úrodou. Známé je také například sicilské víno, nebo rajčata a olivy z této části Itálie.
Sicily map-blank

Ubytování na Sicílii

Ubytování na Sicílii lze pořídit za podobné ceny jako v ostatních regionech Itálie. V mnohých případech je dokonce levnější, což je zřejmě způsobeno větší vzdáleností z ostatních Evropských zemí, takže velká většina mimoitalských turistů musí na ostrov přiletět. K dispozici jsou nejenom hotely všech kategorií, ale i jednoduché apartmány, nebo vilky k pronajmutí. Rezervovat můžete velice snadno i na internetových portálech.

Doprava na Sicílii

Na Sicílii lze cestovat vlastním vozem, nebo pohodlnou a rychlou leteckou dopravou. Cesta vozem je opravdu dost dlouhá a únavná (cca. 2200 kilometrů z Prahy do Palerma) a dá se případně kombinovat i s trajektem, ať už ze severní Itálie (třeba z Janova) nebo z dalších míst (Piombino, Neapol, Civittavecia). Rozhodně ale stojí za zvážení nocleh někde po cestě.

Nejrychlejší a nejpohodlnější možností jako se dopravit na Sicílii je pochopitelně letecká doprava. Pro turisty jsou zde připravena dvě velká mezinárodní letiště, jedno z nich je nedaleko hlavního města Palerma, to druhé potom v Catanii. Díky nabídce nízkonákladových linek už letenky nestojí svět, zvlášť když si je rezervujete s dostatečným předstihem..

Výlety na Sicílii

Stejně jako v ostatních regionech Itálie jsou i zde pro turisty připraveny fakultativní výlety pořádané místními cestovními agenturami. Nabídka se může mírně lišit, podle toho v jakém letovisku se nacházíte.

  • Liparské ostrovy – celodenní výlet na atraktivní souostroví. Navštívíte krásnou pevnost, archeologická naleziště a můžete si prohlédnout i velký kráter a četné známky sopečné činnosti.
  • Syrakusy – většinou polodenní výlet do míst archeologického naleziště, uvidíte krásný amfiteátr a také prohlídka města.
  • Etna – celodenní výlet na nejznámější Evropskou sopku.

Pláže na Sicílii

Pláže na Sicílii jsou dost rozmanité a hodně záleží na tom, v jaké části ostrova se právě nacházíte. Pozůstatky sopečné činnosti na ostrově jsou více či méně znát všude. Jako v ostatních částech Itálie zde naleznete pláže volné i placené s lehátky a slunečníky.

Webkamery Sicílie

Webkamera Messina
Pohled na Etnu

Similar Posts