Sardinie

Nádherný ostrov, ležící ve středozemním moři, který je autonomní Italskou oblastí. Sardinie je turisticky velmi atraktivní a díky nádherné přírodě je po celé Evropě symbolem luxusní dovolené. V celém středozemním moři je co se rozlohy týká druhým největším ostrovem, hned za podstatně jižněji ležící Sicílií. Trvale zde žije více než 1.5 miliónu obyvatel, nejvíce z nich v hlavním městě Cagliari. A právě na tomto ostrově můžete na dovolené potkat nejednu celebritu.

Ubytování na Sardinii

Na Sardinii lze sehnat ubytování všech typů. V porovnání s „Italským“ standartem je zde ale daleko víc luxusnějších apartmánů, vilek a hotelů než kdekoliv jinde na apeninském poloostrově. Pokud rádi bydlíte levně a spokojíte se se starším a levnějším typem ubytování tak to budete na Sardinii shánět velmi složitě, často bývá tento typ rezervován už velmi dlouho dopředu. Ubytovací kapacity jsou situovány v drtivé většině na pobřeží, takže k moři to tak jako tak nebudete mít moc daleko.

Doprava na Sardinii

Nejrychlejším a rozhodně také nejpohodlnějším způsobem jako se na Sardinii dopravit je jednoznačně letecká doprava. Na ostrově jsou celkem tři letiště. Jedno z nich je nedaleko města Olbia, dále pak letiště Aeroporto di Alghero (tam létá třeba nízkonákladová irská společnost Ryanair nebo Air France) a také letiště nedaleko Cagliari (to využívá například domácí Alitalia nebo německá Lufthansa).

Další možností je jízda vlastním automobilem. Trajekty vyplouvají z několika přístavů, konkrétně to jsou Janov, Livorno, Piombino, Civitaveccia nebo Neapol. Neapol je ale pro cestu autem zbytečně daleko, takže tento přístav pravděpodobně při cestě z Čech nikdo využívat nebude.

  • Z Janova jezdí trajekt do přístavu Olbia a cesta trvá celých 11 hodin a když počítáme cestu dvou dospělých osob s kajutou pro nocleh a běžné osobní auto tak vás to bude stát cca 200 eur (v sezóně, v sobotu).
  • Z Livorna jezdí trajekt také  do Olbie a cesta trvá 7-9 hodin  a při jízdě dvou dospělých bez kajuty a běžného osobního vozu stojí trajekt cca.  220 eur, a kajutou potom cca 305 eur.
  • Z Piombina jezdí trajekty do Olbie a cesta je dlouhá 5 hodin. Při jízdě dvou dospělých osob bez kajuty s běžným osobním vozem je cena jízdy cca 150 eur a při použití kajuty je to cca 200 euro

Výlety na Sardinii

  • Výlet do Cagliari – snad ze všech míst na Sardinii jsou realizovány výlety do hlavního města ostrova.
  • Lodní výlet k archeologickým nalezištím poblíž městečka Arzachena.
  • Lodní výlet do národního parku La Maddalena
Ceny na Sardinii

Ceny na Sardinii jsou o něco vyšší než v jiných oblastech Itálie. Je to dáno hlavně tím, že je považována za luxusní místo pro movitější klienty. To ale v žádném případě neznamená, že by služby na ostrově byly nějak nedostupné, zkrátka jsou ceny jenom vyšší. Více než kde jinde se vyplatí ubytování se stravou v ceně.
Sardinia satellite

Similar Posts