Velmi oblíbené alpské lyžařské středisko, které leží v severoitalském regionu Lombardii. Jeho ideální poloha v samotném srdci nádherné alpské přírody láká návštěvníky a hlavně lyžaře z celé evropy. Je ale atraktivní i v letní sezóně, zejména pro milovníky vysokohorské turistiky,  a také pro golfisty. Vyhledávají ho také milovníci paraglidingu a jízdy na horských kolech.

V zimě se oblast mění v opravdový ráj pro milovníky všech zimních sportů. Přímo v Livignu na Vás čeká 110 kilometrů výborně upravených sjezdových tratí z nichž 12 je označováno na stupnici náročnosti jako černých, 37 červených a 29 modrých. Příznivá vzdálenost od hranic z Českou republikou, dobré sněhové podmínky a taky stálé a slunečné počasí dělají z této oblasti dobrou alternativu k českým horským střediskům. Navíc stačí pomyslet na výbornou italskou kuchyni, nebo na víno.

Panoramic Livigno

 

Ubytování

Doprava do Livigna

Většina našich lyžařů volí cestu vlastním automobilem. Z Prahy je pak čeká cesta dlouhá asi 720 kilometrů, která trvá v závislosti na hustotě dopravy a počasí cca. 8 hodin a z Brna potom 790 kilometrů a 8 a půl hodiny.

Webkamery

http://www.livigno.com/en/sport/verificare/webcam/

Počasí

Similar Posts