Plose

Aprica je známé alpské středisko v severoitalském regionu Lombardie, které leží v nadmořské výšce přibližně 1200 m nad mořem. Lyžaře z celé evropy sem láká především krásné slunečné počasí a také vyhlášené sjezdové terény, to vše v dostupné vzdálenosti nejenom z České republiky. Velmi atraktivní je také skutečnost, že lanovka jezdí téměř z centra města a není tak nutné žádné velké dojíždění. Spojovací sjezdovkou se pak snadno dostanete přímo k hlavním lanovkám. Ty Vás pak dovezou až do výšky 2000 metrům nad mořem (v jednom případě dokonce 2300 metrů). Lanovky jsou kabinové, sedačkové a v několika případech vypomáhá i klasický vlek. K dispozici jsou pak sjezdové tratě všech obtížností, pro rekreační i náročnější lyžaře. Na své si samozřejmě přijdou i rodiny s dětmi a nebo vyznavači snowboardingu.

Plose

To ale neznamená, že Aprica není atraktivní v letních měsících, spíše naopak. V létě sem zase míří milovníci horské turistiky, paraglidingu a také horských kol. Dostatek ubytovacích kapacit různých cenových kategorií pak zaručí solidní ceny i pro méně movité návštěvníky.

Stejně jako v ostatních italských střediscích na Vás pak čeká spousta skvělého jídla a pití a také možnosti k další zábavě, i mimo sjezdovky.

Ubytování Aprica

Počasí

Webkamery

http://www.apricaonline.com/it/webcam

Similar Posts