Řím je hlavním městem Itálie. Trvale v něm žije téměř dva miliony obyvatel. Leží v oblasti Lazio ve střední Itálii a jedná se o jedno z nejstarších měst v Evropě. Přestože město neleží přímo na pobřeží Tyrhénského moře, nechá se pobyt snadno zkombinovat s lenošením na pláži, protože leží od pobřeží přibližně 30 kilometrů.

Součástí této metropole je samostatný stát, Vatikán, který je sídlem hlavy katolické církve.

Město láká hlavně milovníky historie a památek, ale rozhodně má co nabídnout i ostatním turistům. Při jeho návštěvě nemůžete minout významné stavby, která jsou zejména v centrální části doslova na každém kroku. Nejvyhledávanější jsou hlavně antické památky (Koloseum, Pantheon, Caracallovy lázně, vodovody, Andělský hrad a další) a také krásné fontány, a protože jsme v Itálii tak samozřejmě nádherné kostely a chrámy.

Ubytování v Římě

Možnosti ubytování v Římě jsou velmi rozmanité. To že je hlavním městem Itálie vůbec neznamená, že se zde nedá sehnat levnější typ ubytování, mnohdy i levněji než v jiných částech apeninského poloostrova. Kromě klasických hotelů všech cenových kategorii jsou k dispozici i apartmány k pronajmutí a v neposlední řadě ubytování v kempech v menší či větší vzdálenosti od centra Říma.

Cesta do Říma

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem, jak se dopravit do Říma je pochopitelně letecká doprava. Metropole má  svoje letiště, které leží asi 30 kilometrů od centra města. Letiště Leonarda da Vinciho Řím-Fiumicino, jak se správně nazývá má celkem čtyři přistávací dráhy. Pokud nemáte zajištěný transfer z letiště, tak můžete využít služeb místních taxíků, případně využít velmi dobře fungující hromadnou dopravu.Ať už vlak, nebo autobus Vás dopraví za přijatelné peníze do centra. Díky nabídce nízkonákladových aerolinek lze při včasné rezervaci koupit letenky velmi výhodně.

Pro zkušenější řidiče přichází v úvahu i cesta vlastním vozem. Vzdálenost je přibližně 1300 z Prahy a protože cesta vede v podstatě pouze po dálnicích, dá se zvládnout i za méně než 12 hodin, plus přestávky. Po cestě je však potřeba počítat s drahým palivem na území Itálie a s dálničním poplatkem cca. 50 euro jednosměrně.

Do Říma se dá cestovat i autobusem. Cesta je sice poměrně zdlouhavá a nepohodlná, ale mnoho cestovních kanceláří nabízí například poznávací zájezdy za přijatelnou cenu.

Do italské metropole Vás dopraví také například linkový autobus společnosti Flixbus (s jedním přestupem v německém Frankfurtu, Mestre nebo v Mnichově).

Cesta vlakem je pouze pro opravdové fanoušky železnice, ale i ta se absolvovat dá.
0 Basilique Saint-Pierre - Rome (2)

Similar Posts