Plose

Plose je známé lyžařské středisko, které se nachází v dosahu známého města Brixen. Ten je spjatý i s pobytem Karla Havlíčka Borovského. Plose sice nepatří k největším střediskům této oblasti, ale rozhodně má návštěvníkům co nabídnout. Jeho předností je výborná poloha, v bezprostřední blízkosti u dálnice A22, a města Brixen. Z města k lanovce jezdí bezplatné skibusy, takže pokud se ubytujete ve městě, nemusíte na lyže dojíždět autem. Kromě jedné kabinové lanovky je vám k dispozici ještě sedm sedačkových lanovek a jeden lyžařský vlek. Vrchní část „kopce“ je odkrytá, bez lesního porostu, ale v případě silnějšího větru se můžete přesunout na spodní sjezdovky, které jsou na tom se závětřím podstatně lépe.

Plose

 

Pro turisty zajímavé pouze v zimě, ale také v letních měsících má co nabídnout. Kromě vysokohorské turistiky v okolí láká také paraglidisty z celé Evropy. Pro tento sport jsou zde podmínky přímo ideální. V okolí je také dostatek cyklotras, a to jak silničních, tak i horských.

Ubytování Plose

Počasí

Cesta na Plose

Díky docela příznivé vzdálenosti od našich hranic cestuje velká část českých lyžařů do Brixenu po vlastní ose. Sjezdovky leží nedaleko dálnice a oblast je tak velmi dobře přístupná. Parkoviště se nachází přímo u spodní stanice kabinové lanovky (Plose-kabinenbahn), která Vás vyveze do nadmořské výšky 2050 metrů nad mořem. Z Prahy Vás čeká cesta po dálnicích dlouhá cca 620 kilometrů, z Brna potom 680 kilometrů.

U českých lyžařů je oblíbené také lyžování s autobusovou dopravou. Většina takových zájezdů je realizována s nočním přejezdem a výhodou může být hromadná sleva na nákup pernamentek.

Webkamery

http://www.plose.org/en/service-2/webcams.html

Similar Posts