Neapol je hlavním městem oblíbené Italské oblasti Kampánie a také třetí největší město na Apeninském poloostrově (když započteme i předměstí tak má více než 3 miliony stálých obyvatel). Město leží u „Neapolského“ zálivu, který podle něj dostal své jméno. Z historického hlediska je naprosto unikátní a jeho centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Zároveň je také velmi důležitým lodním přístavem a dopravním uzlem.
ViewofNaplesBay

Doprava do Neapole

Do Neapoli můžete bez problémů cestovat vlastním automobilem, pokud si troufnete na cestu dlouhou 1500 kilometrů (z Prahy). Cesta není nijak zvlášť náročná (kromě velké vzdálenosti), vede v podstatě pouze po dálnici. Budete potřebovat rakouskou dálniční známku, zaplatíte poplatek za Brennerskou dálnici (cca. 8.5 eur a) a také poplatek za použití italské dálnice (přibližně 65 euro). Čeká vás více než 13 hodin cesty plus přestávky podle vašich schopností.

Další možností je autobusová doprava. Není moc pohodlná a cesta je dost dlouhá. Pokud se ale bojíte létat a na cestu vlastním vozem se necítíte, pak je tu i tato možnost, většinou jako součást poznávacího nebo pobytového zájezdu. Do Neapole Vás také dopraví třeba známá společnost Flixbus, cesta stojí něco přes 2000 korun, a je nutný přestup v Miláně.

Nejpohodlnější je pochopitelně doprava letecká. Přistávat budete na letišti Naples International Airport. Letiště je asi 5 kilometrů za městem, takže Vás nečeká žádný dlouhý transfer. Pro dopravu do města můžete využít také městskou hromadnou dopravu, na Italské poměry velmi přehlednou.

Památky v Neapoli

Neapol může milovníkům historie nabídnout nespočet míst k navštívení. Kromě krásných hradů stojí za návštěvu také muzea (například národní archeologické muzeum), nebo třeba klášter sv. Kláry, bazilika sv. Františka a další, neméně významné a krásné památky.

Výlety z Neapole

  • Pompeje – slavné starověké město, zničené výbuchem sopky (Vesuvu)
  • Ischia, Capri – známé ostrovy, výlety lodí
Sport v Neapoli

Sportem číslo jedna je v Neapoli, stejně jako na ostatních místech v Itálii Fotbal. Zdejší klub SSC Neapol je dvojnásobným Italským mistrem a také vítězem evropské ligy UEFA.

Ubytování v Neapoli

Neapol nabízí mnoho možností k ubytování v hotelech a apartmánech všech cenových kategorií. Pokud se spokojíte s jednodušším ubytováním, dá se hotel pořídit za velmi solidní cenu.

Similar Posts