Milán je hlavním městem severoitalské Lombardie a zároveň hned po Římě druhým největším a nejvýznamnějším městem na apeninském poloostrově. Milán je velmi známým centrem módního průmyslu, a to nejenom  v rámci Evropy, ale celosvětově.

Ve sportovním světě jsou zase pojmem fotbalové kluby AC a Inter, které patří do absolutní evropské špičky.

Doprava do Milána

Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem, jak se dopravit do Milána je pochopitelně letecká doprava. Milán má dvě mezinárodní letiště.

Milan Malpensa Airport je pro Milán klíčové, má dvě přistávací dráhy a nachází se vice než 40 kilometrů od města. Z letiště do města se můžete snadno dopravit autobusem, nebo vlakem.

Milan Linate International Airport je využívané především pro vnitroitalské lety a nachází se pouhých 7 kilometrů od centra Milána. Z letiště Vás dopraví Milánská MHD.

Pro lety do Milána je důležité i letiště v nedalekém Bergamu, které je vzdálené asi 45 kilometrů a míří na něj hlavně oblíbené nízkonákladové společnosti.

MHD Milán

Stejně jako ostatní evropská velkoměsta má Milán dobře propracovaný systém integrované dopravy. Nejdůležitější součástí městské dopravy je místní metro.

Metro má celkem čtyři dokončené linky (pátá trasa se právě staví, ale částečně funguje) a ty na sebe navazují  v desíti přestupních stanicích, takže se dostanete opravdu všude.

Jízdenka se dá snadno zakoupit v automatu u každé stanice a je cenově přijatelná, zejména v porovnání cestování taxíkem. Základní jízdenka stojí 1.5 euro.

Ubytování v Miláně

V Miláně naleznete, stejně jako v jiném evropském velkoměstě všechny možné typy ubytování. Od těch nejluxusnějších hotelů až po obyčejné pokoje cenové srovnatelné s českou cenou.

Památky v Miláně

Milán