Marina di Ravenna

Marina di Ravenna je oblíbené přímořské letovisko nacházející se v italské oblasti Emilia-Romagna. Leží pouhých několik kilometrů od historického města Ravenna a je známá svými širokými, písečnými plážemi, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou i aktivní odpočinek. Pláže jsou dobře vybavené a nabízí širokou škálu služeb včetně plážových barů, restaurací a sportovních zařízení. Marina di Ravenna je také oblíbená mezi milovníky vodních sportů, jako jsou windsurfing, kitesurfing nebo plachtění, díky příznivým větrným podmínkám a moderním přístavům.

Kromě plážových radovánek Marina di Ravenna nabízí i bohatý společenský život. V letních měsících se zde konají různé kulturní a zábavné akce, včetně koncertů, festivalů a trhů, které přitahují návštěvníky z širokého okolí. Promenáda podél moře je plná obchodů, kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako jsou čerstvé ryby a plody moře. Večer ožívá Marina di Ravenna rušným nočním životem s mnoha bary a kluby, které nabízejí zábavu až do ranních hodin.

Pro ty, kteří hledají klidnější aktivity, je Marina di Ravenna ideálním výchozím bodem pro objevování přírodních krás a kulturních památek regionu. Nedaleko se nachází nádherné přírodní rezervace Piallasse a Po Delta Park, kde můžete pozorovat různé druhy ptáků a užívat si procházky či cyklovýlety v krásném prostředí. Historické město Ravenna, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí návštěvníkům možnost obdivovat nádherné mozaiky a památky z doby Byzantské říše. Marina di Ravenna tak kombinuje relaxaci u moře s bohatými možnostmi kulturního a přírodního vyžití.

Ubytování v Marina di Ravenna

V Marina di Ravenna najdete širokou škálu možností ubytování, které vyhovují různým potřebám a preferencím návštěvníků.

 1. Hotely a apartmány u moře: Marina di Ravenna nabízí mnoho hotelů a apartmánů přímo u pláže, což je ideální pro ty, kteří chtějí mít pláž doslova kousek od dveří. Tyto hotely často poskytují komfortní ubytování s výhledem na moře, restauracemi a bazény. Cena ubytování se může lišit podle sezóny a typu pokoje.
 2. Rodinné hotely a penziony: Pro rodiny s dětmi jsou ideální rodinné hotely a penziony, které často nabízejí rodinné pokoje nebo apartmány s kuchyňským koutem. Některé z nich mohou mít také dětská hřiště nebo kluby pro děti, což zajišťuje, že i malí hosté se budou cítit jako doma.
 3. Kempy a rekreační střediska: Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější možnosti ubytování a preferují přírodní prostředí, jsou v Marina di Ravenna k dispozici kempy a rekreační střediska. Tyto nabízejí možnost ubytování ve stanu, karavanu nebo chatce a často mají přístup k pláži a dalším sportovním a rekreačním aktivitám.
 4. Apartmány a rekreační domy ve městě: Pro ty, kteří preferují větší nezávislost a možnost vaření, jsou k dispozici apartmány a rekreační domy ve městě Marina di Ravenna. Tyto nabízejí flexibilitu a soukromí a často jsou umístěny blízko restaurací, obchodů a dalších místních atrakcí.

Každá z těchto možností má své výhody a nabízí různé úrovně pohodlí a vybavení, aby vyhověla potřebám různých typů návštěvníků. Při výběru ubytování je dobré brát v úvahu své preference ohledně polohy, cenové dostupnosti a požadavků na vybavení.

Doprava do Marina di Ravenna

Doprava do Marina di Ravenna nabízí několik možností, které zahrnují jak veřejnou dopravu, tak možnosti pro cestování vlastním vozidlem či letadlem.

 1. Automobilem: Marina di Ravenna je dobře dostupná automobilem díky dobré síti silnic. Z vnitrozemí Itálie je možné dorazit po dálnici A14 (Autostrada Adriatica), která spojuje Bolognu s pobřežím Jaderského moře. Západní Evropy můžete přijet po dálnici A1 (Autostrada del Sole) a pak A14 z Ancony. V blízkosti Marina di Ravenna je možné zaparkovat na veřejných parkovištích, které jsou dostupné jak v centru, tak u pláže.
 2. Veřejnou dopravou: Pro cestování veřejnou dopravou je možné využít vlakové spojení do Ravenny a odtud pokračovat autobusem nebo místním vlakem na Marina di Ravenna. Ravenna je dostupná vlaky z mnoha italských měst, včetně Bologny, Florencie a Benátek. Městská doprava v Marina di Ravenna zahrnuje autobusovou síť, která spojuje různé části města a okolní oblasti.
 3. Letadlem: Nejbližší mezinárodní letiště k Marina di Ravenna je Letiště Bologna Guglielmo Marconi (BLQ), které se nachází asi 80 km západně od Ravenny. Z letiště Bologna je možné pokračovat vlakem do Ravenny a následně autobusem nebo vlakem do Marina di Ravenna. Alternativně můžete využít letiště ve městě Rimini, které je asi 70 km na jih od Ravenny, a odtud pokračovat vlakem nebo autobusem.
 4. Cyklistika: Marina di Ravenna je také přístupná pro cyklisty, kteří mohou využít cyklistické stezky a cesty v regionu. Mnoho lidí volí tento způsob dopravy, protože je to skvělý způsob, jak objevovat okolní krajinnou a přírodu.

Každá z těchto možností má své výhody a záleží na vašich preferencích a pohodlí. Výběr dopravy do Marina di Ravenna závisí na vaší geografické poloze, plánovaném rozpočtu a osobních preferencích ohledně pohodlí a flexibility cestování.

Pláže v Marina di Ravenna

Marina di Ravenna je známá svými širokými a písečnými plážemi, které lákají návštěvníky z celého světa. Tyto pláže jsou ideální pro odpočinek, slunění a různé vodní aktivity. Nachází se zde jak veřejné pláže, které jsou volně přístupné, tak i pláže s nabídkou služeb a vybavení, jako jsou plážové bary, restaurace a možnosti pronájmu lehátek a slunečníků. Díky čistému a teplému Jaderskému moři jsou pláže Marina di Ravenna vhodné pro rodiny s dětmi i milovníky vodních sportů.

Pláže v Marina di Ravenna jsou dobře udržované a čisté, což přispívá k jejich atraktivitě pro turisty hledající klid a relaxaci. Některé pláže mají ocenění Modrá vlajka, což znamená, že splňují vysoké standardy čistoty, bezpečnosti a životního prostředí. Místní správa se aktivně stará o ochranu pláží a poskytuje širokou škálu služeb pro návštěvníky, aby si pobyt na pláži co nejvíce užili.

Pro ty, kteří hledají aktivnější zážitek, jsou k dispozici různé možnosti vodních sportů jako je windsurfing, kitesurfing, plachtění a jízda na vodních skútrech. V letních měsících se na plážích Marina di Ravenna konají také různé sportovní turnaje a akce pro veřejnost, což přidává do atmosféry další rozměr zábavy a vzrušení. Díky své rozmanitosti a široké nabídce jsou pláže Marina di Ravenna oblíbeným cílem jak pro místní obyvatele, tak pro návštěvníky z celého světa.

Noční život v Marina di Ravenna

Noční život v Marina di Ravenna nabízí různé možnosti pro ty, kteří hledají zábavu a relaxaci po celodenním pobytu na pláži. Promenáda podél moře se večer proměňuje v živé centrum, kde najdete mnoho barů, kaváren a restaurací s bohatou nabídkou místních specialit a nápojů. Tato oblast je oblíbená pro večerní procházky a relaxaci u moře, často doprovázenou hudbou a zábavnými akcemi.

Pro ty, kteří hledají noční zábavu, je v Marina di Ravenna k dispozici několik barů a klubů, které nabízejí širokou škálu hudebních žánrů a atmosfér. Některé z těchto míst pořádají živé koncerty a DJ sety, což přitahuje mladší publikum i turisty hledající aktivní večerní program. Kluby často zůstávají otevřené do pozdních nočních hodin, což umožňuje návštěvníkům prodlouženou zábavu až do ranních hodin.

Pro ty, kteří preferují klidnější večery, jsou k dispozici také stylové bary a vinárny, kde si můžete vychutnat sklenku místního vína nebo aperitiv v příjemném prostředí. Tyto místa často nabízejí i venkovní posezení s výhledem na moře, což dodává vašemu večeru romantickou atmosféru. Celkově noční život v Marina di Ravenna dokáže uspokojit různé vkusy a představy o večerní zábavě, ať už jste zde na dovolené nebo jako místní obyvatel.

Výlety z Marina di Ravenna

Marina di Ravenna je skvělým výchozím bodem pro objevování zajímavostí a krás regionu Emilia-Romagna. Zde je několik možností výletů, které můžete zvažovat:

 1. Ravenna: Vzdálená pouhých několik kilometrů, historická města Ravenna je známá svými nádhernými mozaikami, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Můžete navštívit monumentální baziliky jako je San Vitale a Sant’Apollinare in Classe, kde si můžete prohlédnout úchvatné byzantské mozaiky z 5. a 6. století.
 2. Doñana Park: Pro ty, kteří si rádi vychutnávají přírodní krásy, je ideální výlet do Parco del Delta del Po, což je rozlehlý národní park známý svou bohatou faunou a flórou. Můžete podniknout procházky nebo jízdy na kole po stezkách v parku, pozorovat místní ptactvo a užívat si klidu a krásy okolní krajiny.
 3. Bologna: Bologna, hlavní město regionu Emilia-Romagna, je vzdálena asi 80 km od Marina di Ravenna a nabízí bohaté kulturní a historické dědictví. Můžete si prohlédnout historické památky jako je Piazza Maggiore, dvě věže Asinelli a Garisenda a světoznámou univerzitu v Bologni. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako je tortellini, mortadella a italské víno Lambrusco.

Každý z těchto výletů nabízí jedinečné zážitky a příležitosti k poznávání kulturního dědictví a přírodních krás regionu Emilia-Romagna. S dobrou dopravní dostupností a širokou nabídkou atrakcí a aktivit je Marina di Ravenna skvělým výchozím bodem pro vaše dobrodružství v Itálii.

 

Ravenna, frazione Marina di Ravenna (12)

Similar Posts