Elba

Nádherný ostrov ležící v Tyrhénském moři, který náleží do Italského regionu Toskánsko. Co se celkové rozlohy týká, tak se jedná o třetí největší ostrov náležící Itálii. Ostrov leží poměrně blízko pevniny, například os přístavního města Piombino, ze kterého vyplouvají trajekty je to cca. 10 kilometrů.

Turisty na ostrov láká hlavně nádherná příroda, průzračné moře a velmi přívětivé obyvatelstvo. Ostrov, který se do povědomí dostal mimojiné slavným pobytem Napoleona. Navíc se dokázala ubránit přelidnění a zběsilé turistické výstavbě a tak si bude i nadále zachovávat svoji klidnou a typickou tvář.

Kromě turistického ruchu je hlavním zdrojem příjmů pro místní obyvatelstvo také zemědělství, hlavně pěstování vinné révy.

Doprava na Elbu

Na Elbu můžete docela snadno cestovat vlastním vozem. Nejjednodušší je dojet automobilem do přístavního města Piombino (z Prahy cca. 1200 kilometrů) a poté pokračovat trajektem na ostrov. Pokud budou cestovat dvě dospělé osoby, pak včetně automobilu zaplatíte za jednosměrný trajekt přibližně 140 Eur.

Nejrychlejší a nejpohodlnější je pochopitelně letecká přeprava. Elba je však velmi malý ostrov a na zdejší malé letiště nemohou přistávat velká dopravní letadla. Takže jedinou možností jak se dostat na Elbu letadem je přistání například na letišti v Pise a následný transfer do Piombina nebo Livorna a loď.

Zábava na Elbě

Elba se do jisté míry vyhnula velkému turistickému ruchu a tak zde naštěstí nenarazíte na nepřeberné množství atrakcí, vodních sportů a podobně. Přesto je tady ale co dělat a možná právě díky klidnějšímu prostředí vás daleko více zabaví samotné smaragdové moře, kde si navíc přijdou na své milovníci potápění.

Další oblíbenou činností je pak kromě turistiky a cykloturistiky také windsurfing, který zde má skutečně ideální podmínky.

Aerial view of Elba 2

Similar Posts